Filosofie

 

Během své praxe se věnuji především rodinným zahradám a soukromým investorům. Občas se však ráda pustím do návrhu veřejné zeleně a do komunikace s širokou veřejností, což je práce naprosto odlišná. Mou snahou je, aby měl klient během celého navrhovaní přesnou představu o tom, co vymýšlíme a jak bude jeho zahrada finálně vypadat. Proto kromě klasických půdorysů kreslím také vizualizace, které doplňuji o inspirační fotografie zahrad a rostlin. Celou projektovou dokumentaci vytvářím tak, aby byla pochopitelná nejen pro realizační firmu, ale také pro Vás - mé klienty.

Podmínkou mých návrhů není realizace od nějaké konkrétní firmy. Jestliže budete potřebovat poradit, mohu Vám spolehlivou a zkušenou firmu ve Vašem okolí doporučit, zahradu si ale můžete vybudovat také svépomocí. Pokud je to jen trochu možné, jsem u realizací osobně. Vždy vznikají nějaké otázky a já ráda dotahuji věci do konce. Na zahrady se také s oblibou vracím, abych viděla, jak fungují a jak se Vám společně žije.

 

Proměnlivost

Zahrada se má během celého roku měnit. Osobně mám ráda především jaro s jeho krásnými květy dřevin a cibulovin a podzim s prolínáním různých odstínů barev. Zapomenout bychom neměli ani na horká léta a oživení ponuré zimy.

Zajímavé materiály

S oblibou pracuji se dřevem a kamenem. Přírodní materiály se hodí jako do pravidelné, tak i nepravidelné zahrady. Také betonové prvky mají v některých zahradách své místo. Co však do zahrad nepatří, jsou náhražky a imitace.  

Optimální údržba

Bezúdržbová zahrada neexistuje. I čistá betonová plocha se musí občas zamést:) Nicméně každý má jiné množství času a ne pro všechny je zahrada koníčkem. Zahradu vymýšlím také tak, aby Vám vyhovovala i z hlediska péče.

 

 

O mně

Ing. Kateřina Dlabalová

Pro obor zahradní architektura jsem se rozhodla až na gymnáziu. Vztah k přírodě, k rostlinám a ke vnímání prostředí, které je okolo nás, jsem měla již od dětství. Při studiu Zahradnictví spolu s oborem Zahradní tvorba na České zemědělské univerzitě jsem se pro zahradní architekturu velmi nadchla a rychle se stala mým zaměstnáním a zároveň oblíbeným koníčkem.

Zahradní a parkové úpravy projektuji od roku 2008, kdy jsem se seznámila s Ing. Ferdinandem Lefflerem a působila v jeho atelieru Flera. Několik let jsem pak spolupracovala se zahradnickou společností Weiss & Wild. Po nabytých zkušenostech jsem začala navrhovat jako samostatný projektant a v současnosti spolupracuji s řadou architektů a realizačních firem, se kterými společně vytváříme jedinečné zahradní úpravy. Od roku 2017 jsem členkou sekce SKZT Česká asociace pro krajinářskou architekturu.

Nabízím projekty soukromých zahrad, veřejné i sídelní zeleně. U náročnějších úprav projektuji prvky drobné zahradní architektury (pergoly, altány, zídky, biobazény a jiné vodní prvky, dětská hřiště, oplocení..). Zajišťuji inventarizaci zeleně, poradenství a autorský dozor. V případě zájmu spolupracuji s odbornicemi přes feng-shui.

Při tvorbě návrhu vždy vycházím jak z požadavků klienta, tak z charakteru místa a okolního prostředí. Vytváříme proto nejen Vaši zahradu, ale i společný prostor pro život. Nemám ráda náhražky, kámen není beton a dřevo není plast. V přírodě můžeme nalézt mnoho krásných materiálů. Myslím si, že každý prostor a každá zahrada by měly být originální. Vždyť také každý klient má svá vlastní přání a každý pozemek je jiný.

 

 
 
 
 
Title

Ing. Kateřina Dlabalová 

Zahradní projektant

Jako zahradní projektant řeším především:

  • projektové dokumentace soukromých zahrad, veřejné a sídelní zeleně

  • uspořádání zahradního prostoru - rozvržení teras, malých posezení, drobných staveb, vodních prvků aj.

  • návrh rostlinného sortimentu, poradenství při výběru rostlin

  • návrh květinových záhonů, letničkových výsadeb, balkónových rostlin

  • specifikaci mobiliáře a všech materiálů (nábytek, nádoby, zpevněné povrchy)

  • návrh technického a technologického řešení navržených prvků (pergoly, zídky, terénní modelace, aj.)

  • poradenství při údržbě zahrady

  • geodetické zaměření zahrady, inventarizaci dřevin

  • autorský dozor

Výsledná projektová dokumentace slouží jako podklad realizační firmě pro vytvoření cenové nabídky anebo vlastní realizaci zahrady. 

Reference

Zahrada v nádobách

Rozkvetlá zahrada

Zahrada na větrné hůrce

Středomořská zahrada

Prameniště Prokopského potoka

Zahrada na druhý pokus

Zahrada za zdmi

Pravidelná zahrada

Františkov nad Ploučnicí

Domov pro seniory

Mateřská školka Nad Kazankou

Otočená zahrada

Stromořadí na Kralicku

Oživená zahrada

Předzahrádka u chalupy

Zahrada bez trávníku

Vnitroblok U Vody

Zahrada u funkcionalistického domu

Načíst další

Kontakt

Ing. Kateřina Dlabalová

Tel.: +420 777 900 889
Email: info@k-gardens.cz
Poděbradská 52, Praha 9

IČ: 87342472